+44 7570 199298
info@biuroonlineuk.com

cup

ZWROTY PODATKOWE

Zwrot całego podatku z UK, przysługuje osobom legalnie pracującym na terenie Anglii, Irlandii Północnej, Walii lub Szkocji. O zwrot podatku możesz ubiegać się do czterech lat wstecz.
Rok podatkowy w UK trwa od 5 kwietnia do 4 kwietnia roku następnego. Za pośrednictwem Biuro Online UK wniosek o zwrot podatku możesz złożyć cały rok, wystarczy wypełnić formularz, wysłać e-mail lub zgłosić się do nas telefonicznie. Odzyskamy dla Ciebie całość nadpłaconego podatku.

Do każdego rozliczenia podchodzimy indywidualnie i prowadzimy je aż do odzyskania całości przysługującego zwrotu. Okres oczekiwania na zwrot podatku w Wielkiej Brytanii to minimum 3 miesiące. Czas oczekiwania na zwrot mogą wydłużyć dodatkowe zapytania angielskiego urzędu podatkowego. Opłatę ze odzyskanie podatku z UK pobieramy dopiero po odzyskaniu podatku.
Na podstawie najczęściej zadawanych pytań stworzyliśmy listę najpopularniejszych zagadnień dotyczących Zwrot całego podatku z UK. Jeżeli nie uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z naszym biurem.


Pytania i Odpowiedzi

Dla wygody naszych klientów zebraliśmy najczęściej powtarzające się pytania wraz z odpowiedziami. Mamy nadzieję, że znajdziesz tutaj pożądane informacje. Jeżeli nie znajdziesz poszukiwanych informacji na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt.

 Ile Zwrot całego podatku z UK mogę odzyskać?

Wysokość Zwrotu podatku UK jest sprawą indywidualną. Kwota podatku do odzyskania uzależniona jest od wysokości uzyskanych dochodów oraz od wysokości odprowadzonego do urzędu podatku dochodowego.

Kiedy mogę ubiegać się o Zwrot podatku z UK ?

W Wielkiej Brytanii o zwrot podatku możesz ubiegać się po zakończeniu roku podatkowego, który trwa do 5 kwietnia. W trakcie roku podatkowego możesz starać się o zwrot podatku jeżeli wróciłeś do Polski i nie zamierzasz wracać do pracy w UK przed zakończeniem roku podatkowego.

Jakie dokumenty potrzebuje, aby odzyskać podatek ?

Dokumenty potrzebne do Zwrot całego podatku z UK to P45 i P60. Wystawiane są one przez pracodawców.

Co zrobić gdy nie posiadam P45 lub P60?

Jeżeli nie posiadasz P45 lub P60 możliwe jest ubieganie się o Zwrot całego podatku z UK na podstawie payslipów. W takim przypadku, należy przedstawić ostatni payslip oraz podać adres oraz dane pracodawcy.

Czy muszę posiadać wszystkie payslipy?

Do ubiegania się o Zwrotu podatku UK wystarczy tylko ostatni payslip, na którym wyszczególnione są całościowe dochody oraz wysokość odprowadzonego podatku.

Kiedy muszę posiadać P45 , a kiedy P60?

Formularze P45 wystawiane są w momencie zakończenia pracy podczas trwania roku podatkowego, który w Wielkiej Brytanii trwa od 5 kwietnia do 4 kwietnia roku następnego. P60 wydawane jest po zakończeniu roku podatkowego. Jeżeli nie otrzymałeś tych formularzy w odpowiednim terminie, upomnij się o nie u swojego pracodawcy, ponieważ jest to jego obowiązek.

Czy ponoszę koszty usługi jeżeli nie otrzymam Zwrotu podatku UK ?

Dzięki przeprowadzonej wstępnej kalkulacji od razu wiesz czy przysługuje Ci Zwrotu podatku UK . Nasza firma nie pobiera opłat w przypadku braku Zwrotu podatku UK .

Czy może być tak, że nie mam podatku do odzyskania ?

Tak. Jeżeli Twój pracodawca odprowadzał właściwe składki, może zdarzyć się, że nie przysługuje Ci Zwrot całego podatku z UK.Nasza firma może odzyskać tylko nadpłacony podatek dochodowy.

Czy rozliczenie z brytyjskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe?

Rozliczenie z Wielkiej Brytanii nie jest obowiązkowe. Wyjątkiem są osoby pracujące na karcie CIS, które mają obowiązek corocznego rozliczania się.

Co zrobić gdy nie posiadam żadnych dokumentów?

Jeżeli pracowałeś legalnie w UK i odprowadzałeś podatki do urzędu podatkowego, a nie posiadasz żadnych dokumentów, to musisz podać nam wszelkie dane dotyczące pobytu i zatrudnienia w Wielkiej Brytakasanii tj. okres pracy, dokładne dane pracodawcy oraz Twój adres.

Czy muszę załatwić wszystkie sprawy osobiście?

Nie jest to konieczne. Całą procedurę możemy przeprowadzić w najdogodniejszy dla Ciebie sposób – korespondencyjnie lub mailowo.

Co zrobić gdy otrzymam jakąś korespondencję z Inland Revenue ?

Kopię każdej korespondencji z Inland Revenue należy przekazać do nas w formie skanu, ponieważ może ona zawierać żądanie dodatkowych wyjaśnień do złożonego wniosku.

Jak długo trwa Zwrot całego podatku z UK w przypadku posiadania P45/P60?

Procedura Zwrotu podatku UK w przypadku przedstawienia P45 lub P60 trwa minimum 3 miesiące. Ostateczny okres oczekiwania na zwrot może się wydłużyć, jeżeli urzędnik prowadzący sprawę będzie miał dodatkowe pytania do wniosku.

 

kasa

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ

Aplikuję o zwrot podatkowy