+44 7570 199298
info@biuroonlineuk.com

 

wypadkowe

 

 

UTRATA ZDROWIA SPOWODOWANA WYPADKIEM DROGOWYM.

 

 Każda osoba, która uczestniczyła w wypadku nie ze swojej winy w przeciągu ostatnich 3 lat i doznała urazów zdrowotnych, może starać się o odszkodowanie. Aby zacząć proces odszkodowania należy odpowiedzieć na podstawowe pytania:

 

 

CO? - Co dokładnie się wydarzyło poprzez zbiór szczegółów okoliczności wypadku.

KTO? - Kto brał udział w wypadku? Kto spowodował wypadek? Kim byli świadkowie zdarzenia?

GDZIE? - Jakie było miejsce zdarzenia uwzględniając dokładną lokalizację, nazwy ulic, przecznic, nazwy miejsca, nazwa pracodawcy z adresem, nazwa instytucji?

KIEDY? - Kiedy dokładnie miało miejsce zdarzenie określając date i godzinę lub inne wytyczne określające czas.

JAK? - W jaki sposób doszło do zdarzenia? Co przyczyniło się do wypadku? Jak można było uniknąć wypadku?

DLACZEGO? - Co było przyczyną wypadku? Dlaczego doszło do wypadku?

question 2415072 1920

 

Przykładem urazu zdrowotnego są:
- szkody cielesne - rozcięcia, złamania, obtłuczenia itp. powstałe w wyniku wypadku czy zaniedbania – mogą to być urazy krótkotrwałe objawiające się bólami mięśni, ale także urazy trwałe (uszkodzony kręgosłup, choroba nabyta, amputacje).
- urazy psychologiczne - stres, obawa przed podróżą, depresja – krótkotrwałe oraz stałe.

Odszkodowanie zdrowotne ma na celu przywrócenie pokrzywdzonego do stanu wcześniejszego. Może polegać na wypłaceniu odpowiedniej sumy pieniężnej, która zrekompensuje doznany ból i cierpienie.

Wartość odszkodowania jest ustalana na podstawie komisji medycznej, która jest powoływana przez kancelarie Cię reprezentującą.

Na wartość odszkodowania ma wpływ wiele czynników, m.in.:
- długotrwałość urazu
- rodzaj urazu – uraz trwały czy tymczasowy
- rodzaj leczenia – operacji, rehabilitacji itp
- wpływ na życie codzienne oraz zawód wykonywany

Pamiętaj, że nie ma stałej kwoty za odszkodowanie, a każdy poszkodowany jest traktowanie indywidualnie.

Doskonale rozumiemy, że nie na wszystko mamy czas i wiele sytuacji ignorujemy lub odkładamy na później. Między innymi wizyta u lekarza po wypadku nie jest obowiązkowa w celu starania się o odszkodowanie zdrowotne, ale w trosce o swoje zdrowie zaleca się konsultację z lekarzem rodzinny lub w szpitalu, gdyż wiele urazów, również tych małych, może być źle osądzonych przez nas samych, co w przyszłości może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Niestety, od otrzymanego odszkodowania nie można się już odwołać, więc skutki uboczne zignorowanych urazów czy też tych nieodnotowanych nie mogą być uwzględnione w trakcie roszczenia.

Bardzo poważnie podchodzimy do kwestii opieki i obsługi klienta. Rozumiemy, że zadowolenie naszych klientów jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Każde roszczenie traktujemy indywidualnie, a serwis dopasowujemy do potrzeb klienta.

Jeśli uczestniczyłeś w wypadku i chcesz starać się o odszkodowanie pamiętaj, że korzystając z pomocy kancelarii możesz otrzymać rekomendację leczenia w celu szybszego przywrócenia Cie do stanu sprzed wypadku, w zależności od urazów jakie odniosłeś, może to być:
- rehabilitacja
- akupunktura
- spotkania z psychologiem
- prześwietlenia MRI i Xray itp
Jeśli masz pytania, skonsultuj się z nami. Oferujemy darmowe porady z zakresu odszkodowań. Rozmowa nie jest zobowiązująca.

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz, a oddzwonimy.

 

Zgłoś wypadek drogowy