+44 7570 199298
info@biuroonlineuk.com

pełnomonictwo

 

 

Potrzebujesz Pełnomocnictwo do czynności prawnej w Polsce?
Świetnie trafiłeś, gdyż Biuro Online UK specjalizuje się w pośrednictwie przygotowywania pełnomocnictw (w j.ang. POWER OF ATTORNEY) w formie akceptowanej przez prawo polskie, organizowaniu notarialnego poświadczenia dokumentów oraz ich legalizacji klauzulą Apostille.

 

 

Po co pełnomocnictwo?

Osoby przebywające na terenie Wielkiej Brytanii, Szkocji lub Irlandii, które z jakiegokolwiek powodu nie mogą osobiście stawić się w Polsce, mogą ten problem rozwiązać udzielając pełnomocnictwa lub upoważnienia osobie mieszkającej w Polsce, która jako pełnomocnik będzie w stanie dokonać wszelkich czynności prawnych w ich imieniu (np. sprzedać/kupić nieruchomość, przyjąć lub odrzucić spadek, dokonać darowizny, wymeldować, odebrać/złożyć dokumenty, etc.)

 

Jak długo to zajmuje?

Wizytę u notariusza staramy się rezerwować w ciągu kilku dni. W dużej mierze wszystko zależy od klienta, m.in: jak szybko wypełni i wyśle formularz, kiedy będzie mógł się stawić u notariusza, kiedy dokona opłaty zaliczki. Należy jednak pamiętać, że sam podpis notariusza to nie wszystko. Większość dokumentów wymaga nadania przez Ministerstwo w UK tzw klauzuli apostille a to oznacza, że czas oczekiwania na zwrot zalegalizowanego dokumentu od dnia wysłania do FCO po wizycie u notariusza to około 4-5 dni roboczych.

 

Najczęstsze dokumenty, które wymagają poświadczenia notarialnego to:

Pełnomocnictwo do kupna/sprzedaży lub darowizny nieruchomości
Pełnomocnictwo do banku
Pełnomocnictwo do odrzucenia/przyjęcia spadku
Oświadczenie o odrzuceniu spadku w imieniu nieletnich
Wyrażenie zgody na wyrobienie paszportu dla dziecka
Umowa o ustanowieniu rozdzielności majątkowej
Pełnomocnictwo do wszelkich innych czynności

 

Ile to kosztuje?

Całkowity koszt przygotowania dokumentu (w języku polskim), rezerwacji wizyty u notariusza oraz poświadczenia pełnomocnictwa dla jednego mocodawcy wraz z klauzulą Apostille wynosi 140GBP + 36GBP (oplata za Apostille).

 

POTRZEBUJĘ PEŁNOMOCNICTWO